Odkazy

Ukliďme svět

www.uklidmesvet.cz
Český svaz ochránců přírody – V kampani Ukliďme svět! (Clean Up the World!) jde o to zbavit okolí odpadků a přispět tak ke zlepšení společného životního prostředí!

Ukliďme Česko

www.uklidmecesko.cz
Dobrovolnická akce “Ukliďme Česko” vychází z mezinárodně osvědčeného modelu Let’s Do It!“. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.
Zorganizujte vlastní úklidovou akci a získejte materiální podporu!

Zmapujto (Mobilní rozhlas)

www.zmapujto.cz
https://www.mobilnirozhlas.cz/
Mobilní aplikace a web Vám přináší nástroj pro nahlášení problémů ve Vašem okolí či podnětů na zlepšení. Vaše podněty jsou automaticky přiřazovány a zasílány místním samosprávám. Vy díky tomu můžete sledovat vývoj jednotlivých kauz a případně se do řešení i aktivně zapojit.

Trash Hero

https://trashhero.org/
Trash Hero vzniklo v Thajsku v roce 2014. Tehdy jedna parta zvedla zadky a uklidila pláž zaneřáděnou odpadky. Další týden uklidili jiné místo… a pak znovu a znovu. Připojovaly se další vesnice, města a země… mezi nimi i Česká republika. Nemáme sice pláže, ale odpadků se tu povaluje dost. Spotřeba jednorázového plastu u nás není tolik vidět – skrývá se totiž za recyklaci, která nám dává dojem, že je všechno v pořádku.
My tenhle plastový kolotoč chceme skončit. Proto pořádáme úklidy, přednášky a workshopy, aby lidé přemýšleli nad spotřebou jednorázového odpadu, především plastu. Protože každá, i sebemenší změna má velký dopad. Inspirujte s námi!

Čisté Beskydy

www.cistebeskydy.cz
Spolek Čisté Beskydy založila trojice přátel – běžců, kteří v Beskydech vyrůstali a považují je za svůj druhý domov. Na trénink chodíme s igelitkami a spojujeme ho s příležitostným úklidem turistických a lesních cest.

Jezevec Jonáš

www.jozevec.cz
Sbírejte odpadky do tašky s jezevcem Jonášem. Velmi podobná skupina nadšenců.

Czech Zero Waste

www.czechzerowaste.cz
Malí kluci sní o tom stát se popelářem. My sníme o tom žít životem, ve kterém popeláře nebudeme potřebovat. Chceme žít život bez smetí.

Wastebusters

http://wastebusters.sk/
Projekt zaměřující se na každodenní sběr odpadků

Zelena hliadka

http://zelenahliadka.sk/
Zelená hliadka je združením občanov, ktorí sa už nedokážu prizerať nahromadeným odpadkom a mestu plnému reklamy.

Zelené kopce

http://zelenekopce.cz/
Zelené kopce je projekt v České a Slovenské republice, který podporuje mladé a jehož cílem je dosáhnout čistší přírody.